reklam
reklam

DANIŞMANLARA ‘PROBLEM ÇÖZME’ EĞİTİMİ - Çarşamba GüncelÇarşamba Güncel

26 Ocak 2021 - 23:55

DANIŞMANLARA ‘PROBLEM ÇÖZME’ EĞİTİMİ

DANIŞMANLARA ‘PROBLEM ÇÖZME’ EĞİTİMİ
Son Güncelleme :

23 Ekim 2020 - 15:38

Çarşamba Hacı Yılmaz Yılmaz Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından; Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından desteği ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen “Gerçeklik Terapisi ile Problem Çözme Yaklaşımı Eğitimi” Projesi 19.10.2020-23.10.2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Eğitime Çarşamba Hacı Yılmaz Yılmaz Rehberlik ve Araştırma Merkezi hizmet bölgesinde görev yapmakta olan 30 Psikolojik Danışman katılmıştır.

Eğitimin amacı Psikolojik Danışmanların okullarında karşılaşmış oldukları “Çocuk ve ergenlerde siber zorbalık ve istenmeyen davranışlar” konularında yürüttükleri psikolojik danışma süreçlerinde etkili yardım sunabilmeleridir. “Gerçeklik Terapisi ile Problem Çözme Yaklaşımı” konusunda beceriler kazandırılması ve müşavirlik desteği sağlanması suretiyle Çarşamba Hacı Yılmaz Yılmaz Rehberlik ve Araştırma Merkezi hizmet bölgesinde var olan psikolojik danışma ihtiyacının karşılanmasında psikolojik danışmaların mesleki yeterliklerinin arttırılması hedeflenmektedir. Eğitim, Çarşamba Hacı Yılmaz Yılmaz Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde 5 gün 6’şar saat olmak üzere toplam 30 saat teorik ve uygulamalı olarak uygulanmıştır.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam